Wakacje! Przerwa w promowaniu?

Lato nieodłącznie kojarzy się z odpoczynkiem, wakacjami i relaksem. Jesteśmy w tym czasie skłonni do puszczania wodzy fantazji, a także do niecodziennych zachowań. O ile w przypadku dorosłych zachowania te mają czysto rozrywkowo — wypoczynkowy charakter, to w przypadku dzieci i młodzieży bywają szaleńcze, a niekiedy ryzykanckie.


Zakończenie roku szkolnego i czas go poprzedzający sprzyja edukacji dotyczącej zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku.
Zgodnie z hasłem: nauczać poglądowo, to najpierw rzecz, a potem słowo – warto się zastanowić nad wyposażeniem dzieci i młodzieży rozpoczynającej wakacje, w gadżety przypominające o tych zasadach. Łatwiej trafić do młodego mieszkańca dając mu do ręki atrakcyjny, użytkowy przedmiot. Oprócz herbu lub logo Gminy można na nim umieścić wakacyjne hasło (Bezpieczne wakacje! Odpoczywam z głową! itp.) oraz np. telefon alarmowy.  

Dzieci i młodzież chętnie wyruszą na wakacyjną wycieczkę zaopatrzone w kolorowy worek, bidon na wodę lub daszek chroniący przed słońcem. Przypadną im do gustu plecaki, smycze lub małe, kolorowe piłeczki antystresowe, a odblaskowe opaski zapewnią bezpieczne poruszanie się po drogach.
Wakacje nie muszą być zatem odpoczynkiem od promocji, a jedynie odmianą jej formy.